Pravidla pro tyto stránky

Read-visitors-book-antic-cover-visitor-log-book-register-login-notebook-record-guest-signin-register-book-high-quality-ideal-for-offices-hotels-volume-13-visitors-registration-book-ebooks-textbooks-1-638 Tyto stránky jsou čistě soukromé, nevýdělečné a slouží pouze pro osobní potřebu. V článcích i zde v komentářích mohou použité obrázky, symboly, ikony, slova či termíny a názvy mít charakter produktu chráněného registrovanou ochrannou známkou a jsou vlastněny jejich právními vlastníky. Veškeré uváděné informace jsou bez záruky a platné ke dni zveřejnění článku. Názory čtenářů v této návštěvní knize vyjadřují jejich osobní postoj a provozovatel těchto stránek za ně nenese odpovědnost. Dále si vyhrazujeme právo smazat příspěvěk, který obsahuje explicitně urážlivé, diskriminační či zvláště dehonestující kometáře k ostatním čtenářům, výrobcům, produktům, apod. 

 

Návštěvní kniha aneb napište nám

z IP 178.255.168.*** | 5.5.2018 08:49
Zdravím,  sledujeme vás ,moc se nám vaše stránky líbí. Také jezdíme velmi podobným stylem jako vy,  letos byl bohužel zatím jenom jeden výjezd ze zdravotních  důvodů. Jestli si mohu dovolit vám poradit s jihem Moravy,  která je naší nejoblíbenější, tak dnes jsou ve Hnanicích u Znojma otevřené sklepy. Velmi dobrá akce, cca 20 otevřených sklepů asi do 19.00,po stupně hrajou 4 cimbálovky.  My tam jezdíme pravidelně,  letos bohužel vynecháme. Pokud se rozhodnete tam jet,  krásné stání je na konci obce za točnou autobusu vlevo na zrekostruovanou polní cestu v krásné aleji.
Zdravím a přeji krásný prodloužený víkend,  tiše vám budu závidět.
Vladimír Klecan, Strakonice
z IP 151.35.49.*** | www.bydlikemevropu.com | 29.8.2018 20:34
Ahoj Jirko a Jano
  Předem moc děkuji za návštěvu u nás v našem pojízdném domově. Jsem moc rád, že se ti u nás líbilo a co se týká předávání zkušeností, tak jsme rádi, že naše poznatky můžeme předat dalším karavanistům, jednak prostřednictvím našich stránek, přes imeil nebo osobním kontaktem.  Přejeme tobě i tvojí manželce aby jste s Vaším Dodíkem prožili spoustu nádherných zážitků při cestování jak po vlastech českých ale i Evropě.
    Zdeněk a Bobeška
z IP 194.96.250.*** | 3.10.2018 20:43
Ahoj,
vdaka za super clanok. Tak ako ine sluzi ako inspiracia a pribudlo mi vela miest v google mapach (Pobaltie chceme ist najblizsie leto).

Len zopar komentarov k Polsku (boli sme tam tento rok)...
Bezohladni soferi... mal som prave opacnu skusenost. Je pravda ze sme jazdili "bocne cesticky" a nie hlavne tahy, tak mozno preto. Jazdia rychle a obiehaju vsade (tam kde by som nikdy neobiehal) ale ked sme sli pomaly nikto netrubil, ked som v meste na dvojprudovke vyhodil smerovku hned sa otvorilo miesto a pod. Alebo nas rutiac sa obehne poliak a potom je pred nami cyklista a poliak spomali a caka aby ho mohol obehnut tak aby nesiel natesno. A kludne tak ide 200m. Skor to bolo "fast & furious" ale nie agresivne.
Na spanie v Polsku odporucam nabuduce hodit do Google "parking lesny".

Ploty sme si vsimli aj my ale kedze sme sli zo Slovenska tak presne naopak :)
Ploty sice vsade ale iba muriky bez vyplni. A otvorene brany.

K vodovahe.... viz. aplikacia Truma App pre Android. Ma "vodovahu" ktora ukaze centimetre pre kazde koleso. Perfektne.
z IP 2a00:1028:9943:*** | 6.11.2018 18:47
Ahoj, docela náhodou jsem narazil na vaše stránky, a to na cestopis z Pobaltí. Zaujal mne proto, že jsme tam letos byli také, v době kdy jste vy vrátili, tak my jsme vyráželi. Musím jen potvrdit, že jsou to krásné země a když si odmyslím tu děsnou placku, tak i krásná příroda. Naše trasa byla částečně podobná té vaší.
My jezdíme už od roku 2010, teď už jen samy s manželkou. Pokud bych mohl doporučit další cíle, které stojí za delší cestu, tak určitě Skandinávie, Francie, Skotsko. Karavaning je návyková záležitost, a tak přeju hodně a hodně krásných zážitků a bezpečných kilometrů ať u nás v Čechách, tak kdekoli na světě.
Petr a Jitka
z IP 93.158.27.*** | www.bydlikemevropou.com | 11.1.2019 16:16
Ahoj Jirko tvůj článek je super nemůžu než se vším souhlasit napsal jsi to dobře. Pouze v jedné věci jsi se spletl a to ,  když jsme auto opustili na útesu u Marseille tak jsme měli všechny rolety zatažené, což je ostatně vidět na fotografii jak roletu ten bídák poničil. Toto ale nemění nic ne tom, že jsi pojednání o zlodějích napsal dobře. Stále se pohybujeme v oblasti Provence a ještě dlouho budeme tak doufám, že jsme si příděl útoků na našeho Flíčka již vybrali.
  Ahoj Zdeněk
z IP 85.163.84.*** | www.hezmo.cz | 5.2.2019 00:24
Ahoj Jirko,
dnes jsem náhodou přišel na Tvůj web - vyskočil na mě na Facebooku, celý jsem ho na jeden zátah pročetl, velmi pěkné, zajímavé a věcně příspěvky. Přeji mnoho šťastných km.
Martin a Soňa z Kostelce nad Labem
z IP 82.145.221.*** | 7.2.2019 15:01
Ahoj. Děkuji za Váš článek o pobaltských státech. Dvakrát jsme projížděli Litvu a Lotyšsko, vždy více méně jen jako tranzit, ale tyto oblasti v nás zanechaly stejně příznivý dojem. Pobaltské státy mají svoji složku v seznamu našich příštích výjezdů, které bychom ještě rádi v budoucnu uskutečnili a tento cestopis jsme po zásluze zařadili na první místo mezi informační materiály.
Zdravím a přeji mnoho krásných zážitků na dalších cestách.
Luboš
z IP 46.135.102.*** | 3.6.2019 11:16
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, kde lze doplnil vodu do karavanu v Pobaltí ? (Litva, Lotyšsko, Estonsko)
z IP 46.135.110.*** | 12.6.2019 05:28
Ahoj,
moc se mi líbí vaše stránky. Inspirovali mě k cestě  s karavanem do Pobaltí. Jen bych poprosila o radu, kde čerpat vodu. Nemůžu tuto informaci nikde najít.
Děkuji moc.
z IP 178.17.9.*** | 18.6.2019 14:57
Ahoj. Plánujeme cestu do Pobaltí v červenci na měsíc a proto jsem "googlil" - převážně na německých stránkách protože jsem zde očekával nejvíce. Musím říct, že tento příběh je zdaleka nejlepší - děkuji za možnost seznámit se s našim cílem.

Arny
z IP 2a00:1028:8392:*** | 11.7.2019 09:27
Ahoj,
chci jen pozdravit. Potkali jsme se pod Boubínem (vestavba Adria). Nakonec jsme do Německa nedojeli. Uvízli jsme na Boleváku, byly tam cyklo závody. Máte tu krásné fotky a cenné informace. Máte ve mně tedy o návštěvníka stránek více :-) Brzy vyrážíme : Tatry, Dukelský průsmyk, Wolfschanze, Kaliningrad, Westerplatte a Rujana. TMM
z IP 194.228.18.*** | 22.10.2019 09:52
Ahoj,
děkuju za bezva stránky. Nejdřív jsem z nich čerpal zkušenosti při pořízení bydlíku a teď se nechávám inspirovat Vašimi výlety.
Neměli byste prosím typ na kryté (suché ideálně i temperované) parkování v Praze a okolí?

Díky moc!
Štěpán
z IP 77.236.206.*** | www.chalupynahorach.com | 8.11.2019 09:32
Děkuji za vaše zkušenosti.
Moje (naše) situace je docela podobná. Nechceme jezdit jenom od kempu ke kempu, ale chceme nezávislost. o karavanu jsme proto ani neuvažovali. Vozíme s sebou elektrokola, takže výlety po okolí děláme na kolech. Vnoučata zatím malá, ale už s jejich spoluúčastí chceme také počítat. Návštěva veletrhu trochu převrátila naše představy. Chtěl jsem polointegru na Dukatu, protože nové motory 2,3 180k od Iveka jsou údajně výborné a nový devitistupňový automat také. Ovšem na veletrhu jsem narazil na velký problém. Otočná sedadla mají hodně vysoko - i v nejnižší možné poloze sesadla mám oči na hraně, kde končí okno. Do dálky nebo na semafor prostě nevidím, aniž bych se musel přikrčit.  To při delších cestách asi bude problém. Manželka tak velký stroj řídit odmítá, tekže nemohu počítat s nějakým střídáním.
Na veletrhu jsem však objevil řešení od Fordů s motorem 2.0 170 koní. Benimar Tessoro 483 – ihned mě nadchlo variabilní řešení. Celkem kompaktní (7m), vysoká garáž do které se bez skládání vejdou drhá elektrokola. Pokud nepovezeme elektrokola, mají tam podlahu a matrace pro místo na spaní. Skvělá dětská schovávačka. Nad tím obrovský šatník a nebo další dětské spaní.
Nevím ale nic o fordových motorech a automat převodovce. Kdyby měl někdo zkušenost – prosím napište. Děkuji za každou radu.
z IP 77.236.206.*** | 8.11.2019 18:04
Dobrý den,
    v současné době řešíme podobný rébus, jako byl u Vás, van / polo-integra.  Já osobně jsem však měl trochu jiné důvody.
Menší prostor je sice jistou daní avšak já měl svůj možná naivní, ale zdálo by se logický předpoklad, že van bude daleko vhodnější
pro kempování "na divoko".
Někdy ani ne záměrně, ale z nutnosti (plné kempy, nutný odpočinek, chybné plánování aj.).
Lidově řečeno, myslel jsem, že s "vanem" cca 6,5m budu všude méně nápadný.
Prosím Vás jako zkušenější o popis, jak to v praxi ve skutečnosti s parkováním mimo kempy je, jak je to náročné s hledáním
takových míst, je-li to riziko, je-li to např. pokutováno, nebo stačí pouze změnit místo a jak se to mění od různých zemí.
Vaše doporučení (koupit větší) již znám a Vaše články jsou velmi inspirující. Mne by však zajímal Váš názor na moji teorii, kterou nemám nijak ověřenou, tedy bydlík vs, parkování.
Děkuji, Jirka
z IP 77.92.215.*** | 27.11.2019 10:30
Dobrý den, kupujeme obytný automobil a vím že budeme mít problém s doložností - Abychom vyšli. Potřebovala bych poradit jaké nádobí-lehké (talíře, hrnečky i třeba hrnce...aby bylo co nejlehčí. Melanim moc nechci bo není na téplé -čaj káva, polévka a ani tomu nevěřím po zdravotní nezávadnosti. Co používáte?
Jinak máte moc fajné stranky - spousta inspirace, nápadů.... díky vám.M
z IP 78.102.205.*** | 6.12.2019 22:32
Moc pěkné stránky a výborné a trefné články.Člověk který je fázi rozhodování,tady najde spoustu inspirace.
Super,jen tak dál.
z IP 2a00:1028:8386:*** | 11.12.2019 16:04
Vážený pane Jirko - číslo 14. Jestli mohu poradit. Za posledních 6 let jsme vyzkoušeli VŠECHNY varianty. Před rokem jsme se rozhodli a koupili vestavbu 6,4 m. Nyní jsme z toho absolutně štastní. Za letošek máme 40.000 km, spíme v tom minimálně 3x týdně a to prakticky výhradně na divoko. Rád se podělím o všechny zkušenosti, jste-li z Prahy tak Vás klidně pozveme a vše ukážeme. Tedy za mě výhradně vestavba Ducato s 9 st. automatem, délka 6,4. Vše ostatní pro nás bylo vždy horší. neobratné, nižší rychlost, kývá se to jak kachna a vysoká spotřeba. Nebezpečné při havárii. Vzpoměnte na ty dva nestastné důchodce v Řecku. Oba mrtví. Ve ve stavbě by patrně žili. O nenápadnosti na divoko s bílým velkým autem  v zemích jako Chorvatsko, Francie, Rumunsko, Moldávie či Rusko ani nemluvě. Jestli to myslíte vážně a doopravdy, tak vestavba neutrální barvy. stříbrná, černá. Jestli pojedete 5 x za rok, a najezdíte 8 tisíc pak je to jedno a užijete si o něco více prostoru.
z IP 185.78.12.*** | 24.12.2019 14:10
Ahoj, moc hezké stránky. Jenom ty Maštale nejsou "Toulcovy", ale "Toulovcovy". Byl to rytíř Toulovec. Hezké svátky Aleš
z IP 94.199.195.*** | https://vitavalka.cz/c/karavan/ | 27.1.2020 15:29
Ahoooj! Moc vám držím palce při cestování. A díky za článek o kompostovací toaletě. To jsem v češtině zatím nenašel, takže se na něj hned vrhám. Rozhodně je to věc, která "pálí" nejvíc. Šťastné cesty!
z IP 84.78.245.*** | 18.3.2020 18:28
Teda kolego, jak jsem si vážila tvých názorů a článků, tak jsem si tvůj poslední příspěvek musela přečíst dvakrát. Jsme ve Španělsku, to co se děje tady dorazí i k vám. díky názorům a postojům, které máš se virus vesele dál šíří. Věřím, že stovky lidí z Madridu by si rádi střihli home office a nemuseli se tlačit v metru tělo na tělo a trčeli klidně doma než ohrožovat sebe nebo ostatní. Těžko díky příznakům poznat kdo virus má kdo ne, spoustu lidí je virulentních bez příznaků. Když si tohle přečtu od nějakého hňupa, budiž, ale od tebe. Škoda. Rozjeď se po ČR a doufám, že až vám skončí volný pohyb, tak skončíš ve vesnici, kde není nic, jen ty lišky, co dávají dobrou noc a ty budeš šťastný než zjistíš, že ti chybí cukrárna, hospůdka, lékárna, potraviny, voda, odpad atd. Imunitě zdar. Použila jsem e-mail manžela. Gmail to nebere.
z IP 195.26.25.*** | 5.4.2020 21:40
Ahoj, předem chci poděkovat za pěkné stránky a hlavně za inspiraci pro cestu po Pobaltí, kterou jsme loni podnikli a Váš cestopis poměrně výrazně využívali. A nebyli jsme jediní (nouzové přespání u hromady štěrku nás o tom přesvědčilo - nebyli jsme tam jen my). Uvažoval jsem, že bych napsal také cestopis s porovnáváním změn za rok po vaší cestě, ale nějak jsem se k tomu nedonutil ihned a nemaje sepsán deník z cesty již nejsem schopen pořádný a a pravdivý text poskládat... Navíc jsem na to líný.

Zaujala mne ještě vytvořená tabulka nákladů, zajímavý nápad, stáhl jsem si ji a doplnil ještě položku STK+emise. Doporučuji ji také přidat.

Mnoho krásných a zajímavých  kilometrů strávených na cestách a coronaviru zmar! Ať nás pustí ta potvora malá na další  cesty!
Aleš
z IP 2a00:1028:c000:*** | 14.4.2020 09:19
Vážení kolegové, protože vnímám, že lidi s obytňáky mají často pejsky, přidávám varování před KLÍŠŤATY. Byli jsme minulý rok v Polsku a v Rusku  (Kaliningradu), btw. skvostná dovolená. Přestože měl pes čerstvě vetřený přípravek proti klíšťatům, klíště chytil, od něho babeziozu a za 3 dny bylo po něm. Zdravý šestiletý pes ACD. Chci tedy varovat ostatní. Jinak dovolená snů.
z IP 95.103.18.*** | 1.7.2020 17:19
Máte niekto skúsenosti s bývaním v autokaravane dlhodobo? A aký autokaravan by ste na to odporúčali? Poznáte niekoho kto takto žije? Jedná sa o 4 člennú rodinu so psom. Chceme tam žit nie len dovolenkovať. Ďakujem
Vyhovuje nam tento sposob zivota ale nevieme sa rozhodnut pre autokaravn zvazujeme Benimar 967.  Je to podla vas pohode auto?
z IP 46.33.112.*** | 15.9.2020 09:11
Ahoj, jenom poznámka k technice: tlačítko UP vedle páky robotizované převodovky není asistent rozjezdu do kopce. Jenom aby na to někdo nespoléhal. Zdravím. Petr
z IP 31.30.175.*** | 16.9.2020 22:48
Jirko,
děkujeme Vám za skvělý obsah stránek. Rozhodli jsme se také pro Pilote P746C a Vaše stránky nám potvrdily, že to snad byl dobrý výběr. Máme objednáno a nyní jsme ve fázi čekání. Kdybyste se vydali na sever k Děčínu, na STPL Sněžník a byli byste ochotni nám věnovat hodinku času, přijeli bychom za Vámi s lahví vína a rádi bychom Vás poznali a zeptali se na pár věcí (servis atd.)

Přejeme Vám skvělé zážitky a vždy bezpečný návrat domů.
Radek a Jana
z IP 83.240.71.*** | 22.10.2020 13:15
Ahoj, už delší dobu se na Vašich stránkách nic nového neobjevilo. Jezdíte ještě?
z IP 85.70.69.*** | 6.1.2021 12:44
Dobrý den, nepotřebujete někdo 100A baterii na posílení obytné části? Zbyla mi jedna koupená v novém autě 2019. je skutečně ve velmi dobrém stavu. utáhne vršek v zimě dva dny a dvě noci.
z IP 109.80.101.*** | 6.1.2021 13:24
Ahoj Jiří, zdravím v novém roce a přeju mnoho sil k překonávání lenosti v souvislosti s obdivuhodnými stránkami Vašeho Dodíka.
Patřím rovněž do stejné komuniity karavanistů a i věkově si budeme blízcí. Chci jen zareagovat na rozměr kol 15" z Tvého
komentu k technice a vybavení. Stejně jako jsem již před několika lety přezul v cyklistice na elektro 19" tak mohu doporučit
přezutí na 16 u 7m karavanu Knaus. Důvodem je především zimní užívání, které je u mne častější než letní. Jsem milovníkem
zasněžených plání a dobrodružných tichých nocí pod hvězdami. Jelikož zimní zaparkování všeobecně skýtá méně možností než
v letním období je dobrý záběr zimních pneu na 16" kolech nesrovnatelný s 15" univezálama. Takže to není jen o tom vzhledu,
ale i o zimním komfortu dojezdů a parkingů. Vozim hliníkovou lopatu a stou jsem zatím vystačil a nesčetněkrát pomáhal
ostatním. Řetězy vozím a jsem rád, že jsem je zatím nemusel nasazovat. Mnoho úspěchů a pevné zdraví,  Leoš Čihák
z IP 86.49.187.*** | 19.1.2021 23:00
Ahoj, detail ke článku o robotické převodovce - popis zařazení jedničky po nastartování odpovídá vyřazení na N (doprava a nahoru). Pohyb pákou dolů je řazení na vyšší stupeň, tudíž i z neutrálu na 1.
z IP 78.41.18.*** | 1.2.2021 11:33
Zdravím Vás Jirko,
obdivuji Vaše znalosti o obytňáčcích a dovednosti při psaní.
Mám otázku, opravdu je doložnost u Galaxy 740 (je asi jedno zda C nebo pro mne lepší GJ) cca 545 Kg?
Děkuji za odpověď.
Přeji noho šťastných kilometrů!
z IP 89.102.30.*** | 9.3.2021 11:22
Zdravím Jiří,
dostali jsme tip na vaše stránky, jezdíme sice s obytnou dodávkou Fiat Ducato a i tak jsou vaše stránky hodně přínosné, za což děkuji. Např. konečně jsem se více dozvěděl, jak a k čemu jsou měchy, které na dodávce již byly a měli jsem jen základní info. A inspirace vašich cest je super.
Děkuji a až se bude moci zase vyjíždět, přeji plno super zážitků a jen šťastné kilometry.
Robert
z IP 89.103.10.*** | 7.4.2021 14:00
Zdravíme,
děkujeme za Vaše inspirativní články ... loni jsme měli půjčenou obytku a to nás "dostalo".
Jelikož každý víkend jezdíme po výletech tak nám tento způsob cestování učaroval.
Zatím vlastní obytku nemáme ..... zkušenosti a rady čerpámě z Vašich článků.
Přejeme hezké chvíle na cestách P + P
z IP 93.99.78.*** | 20.7.2021 19:38
Zdravím
velice inspirativní a fajn stránky...často čerpáme informace. Dík
z IP 185.91.165.*** | 20.11.2022 17:26
Dobrý den Jirko,

chtěla jsem Vám poděkovat za úžasné podrobně informace- rádi si je čteme a čerpáme inspiraci. Naposledy tento týden - Vaše putování Alsaskem se nám moc líbilo a tak jsme částečně Váš itinerář použili:) Oblast Colmaru a okolí je opravdu nádherná, malebná, plná historie a vinic ( vinaři skvělí, víno výborné- též jsme nakoupili), navíc i počasí nám v tuto ročni dobu přálo. Přidali jsme si tam Štrasburk a nakonec jsme odskočili do Verdunu ( což si manžel již delší dobu přál). Určitě se tam rádi vrátíme! Vám heště jednou díky za parádní a srozumitelné informace a třeba někdy na cestách na viděnou!
P.S. Se sekáním rukou v těchto případech rozhodně souhlasíme!
z IP 89.102.137.*** | 4.4.2023 19:52
Dobrý den Jirko
Poslední článek,který jsem zde četl mne trošku zklamal,ale vlastně tomu rozumím.Vždy jsem hltal všechny zde uvedené články ještě jako bydlíkář bez bydlíku.V prosinci 2020 se zadařilo a koupili jsme si s manželkou náš vysněný vůz.Tenkrát to byl skoro pětiletý fešák v prakticky stejné konfiguraci jako Váš Dodo(královská postel,samostatný sprchový kout,jen je asi o půl metru kratší.Původně jsem chtěl co nejvetší garáž kvůli kolu,abych ho nemusel vozit na nosiči,ale nakonec to dopadlo takto a nemůžeme si toto řešení vynachválit.Je to fakt skoro jako doma:-)Máme to podobně,že jsme zaměstnanci pondělí až pátek,takže volného času moc nezbývá.Naštestí nás baví ten život v autě jako takový a můžeme stát klidně ve Stromovce na divoko:-))Chtěl jsem říct,že nám nevadí jezdit jen po České republice a blízkém okolí a i se vracet na oblíbená místa.Máme podobné,že před nákupem auta bych nikdy neřekl,jak se budu snažit minimalizovat pobyt kempu,jelikož mi přijde,že většina našich kempu má poměr cena-výkon nic moc,ale jsou samozřejmě vyjímky.Každopádně Vám oběma přeji ať se daří a spoustu nových zážitků bez Doda,pokud to ještě nepřehodnotíte,přeci jen, je to člen rodiny.
Zdraví Dan a Jana
z IP 176.102.79.*** | 16.4.2023 18:21
Ahoj,
Vaše stránky jsem sledoval, nehažte flintu do žita, já jezdím mnoho let, dle mého , nepřipravte se o to poslední, co na tomto světě ještě máme. Mějte se krásně i s celou svojí rodinou a pokud se někdy na cestách potkáme, ... asi si budeme mít, co říct. H
z IP 176.102.79.*** | 16.4.2023 18:22
Ahoj,
Vaše stránky jsem sledoval, nehažte flintu do žita, já jezdím mnoho let, dle mého , nepřipravte se o to poslední, co na tomto světě ještě máme. Mějte se krásně i s celou svojí rodinou a pokud se někdy na cestách potkáme, ... asi si budeme mít, co říct. H
z IP 89.102.137.*** | 9.10.2023 16:08
To je dobrá zpráva,že to nakonec dopadlo všechno jinak.
Tak přeju hodně šťastných kilometrů a spoustu pěkných výjezdů.
Zdraví Dan a Jana

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz