07.09.2017 - Jak je to s cenou sw navigace Sygic Truck ?

 V minulém článku (Jakou navigaci vybrat?)  jsem uváděl u ceny softwarové navigace Sygic Truck informace, které jsem vyčetl na jejich web stránkách. Jsou trochu zmatečné a tak jsem to začal trochu dál studovat a ve finále šel dotaz i přímo na Sygic. Výsledná cena i podmínky jsou samozřejmě trochu jiné...

V jejich ceníku se u položky "Sygic GPS Camper Navigation (Europe)", resp. u varianty "Balíky pre karavan - Európa a Rusko" zobrazuje cena 79EUR, tedy zhruba 2.140Kč. Když stisknete tlačítko "Kúpiť", objeví se tato hláška:

Kupit

Poznámka "lifetime licence" se zdála nadějná. Že by opravdu doživotní licence,  tedy vč. aktualizací zdarma?  Začal jsem tedy pro jistotu zkoumat nepovinný modul "Live Service-Európa" (15EUR/rok) a zjistil, že za těch 15 éček vám jeden rok jen aktualizují databázi radarů a ukazují on-line dopravní informace, ovšem jen, pokud jste připojeni na internet! 

Takže jsem začal trochu tápat. "Lifetime licence" přeci není automaticky aktualizace... Je to jenom licence! A tak přišel čas na dotaz přímo na Sygic. Jestli mi doživotní aktualizaci mohou potvrdit. Mail, který dorazil zpět, je velmi svérázný:

Dobrý deň,
ďakujeme že kontaktujete Sygic.
S licenciou camper pre Sygic Truck získate plnohodnotnú offline navigáciu pre caravany s doživotnou premium licenciou. Upozorňujem však že licencia obsahuje aktualizácie máp iba na tri roky. Následne budete môcť naďalej používať premium licenciu ale bez dokúpenia aktualizácií nebudú po troch rokoch dostupné. Po troch rokoch Vám budú ponúknuté ďalšie tri roky aktualizácií za zvýhodnenú cenu. K tomuto je možné dokúpiť live služby obsahujúce dopravné informácie a radary. Upozorňujem že pre live služby je potrebné internetové pripojenie.
V prípade ďalších otázok prosím odpovedzte na tento e-mail.
Ďakujem a prajem pekný deň!

Best regards,

Matus
Customer Support Specialist

Jsem úplně blbej nebo to taky chápete tak, že jsem sice "doživotním majitelem licence" ale ta je mi po třech letech k ničemu, protože produkt fungovat bez "aktualizace za zvýhodněnou cenu" nebude?

Opravuji tedy svoji kalkulaci z předchozího článku:

Sygic Truck Camper software - 3 roky za 2.140Kč. + 3x400Kč Live Service = 3.340Kč na tři roky. Nevím, kolik bude zvýhodněná cena na další tři roky ale bez slevy je to už více než 10.000Kč za 9 let! A jsme na ceně špičkové hardwarové navigace Garmin Camper 770LMT-D, která má 4x ročně aktualizace v ceně, vč. radarů a hlášení dopravních situací.

Stálo to sice trochu hledání a dva články ale můj soukromý závěr je jasný: do našeho nového bydlíku si pořídím navigaci Garmin Camper 770LMT-D !!!

 Camper-770-lmt-d

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz