14.03.2022 - nová pneumatika Michelin CrossClimate Camping

10.března 2022 představila firma Michelin zcela novou pneumatiku CrossClimate Camping, vyvinutou speciálně pro potřeby nás, majitelů obytných aut.

Ccc-01

Po uvedení celoroční pneumatiky pro osobní vozy (MICHELIN CrossClimate 2) chtěl samozřejmě výrobce rozšířit svůj sortiment i na trh, který neustále roste: obytné vozy. Proto nyní přichází právě MICHELIN CrossClimate Camping. Tento model je tedy nejnovějším přírůstkem do moderní řady MICHELIN CrossClimate, vyrábí se v Evropě a je k dispozici od 1. března. 

Ccc-02 Ccc-07

Celoroční pneumatika pro obytné vozy: bezpečnost na výlety po celý rok bez obav z povětrnostních podmínek

Pneumatika MICHELIN CrossClimate Camping byla navržena pro bezpečné používání po celý rok. Tato čtyřsezónní pneumatika s hodnocením "A" v přilnavosti za mokra (podle evropského označení) tak poskytuje uživatelům obytných vozů vysokou úroveň bezpečnosti. CrossClimate Camping nám umožní cestovat po celý rok, aniž bychom museli měnit pneumatiky. Certifikace 3PMSF pro jízdu na zasněžených silnicích zajišťuje řidiči dobrou kontrolu nad vozidlem v převážné většině povětrnostních podmínek.

Ccc-03  

Odolná pneumatika, která vyhovuje i velmi specifickým zvláštnostem obytných vozů

Při vývoji nových pneumatik MICHELIN CrossClimate Camping pracovali inženýři z výzkumného a vývojového centra Ladoux na problému specifickém pro obytné vozy: uživatelé, kteří jezdí málo a nechávají pak své vozidlo zaparkované na delší, nebo i dlouhou dobu. Ve skutečnosti, když obytný automobil zůstane delší dobu nehybný, mohou se pneumatiky zdeformovat hmotností vozidla, která může být navíc také nerovnoměrně rozložena na každou jednotlivou pneumatiku. Díky inovativním změnám, provedených na kostře označené značkou CP je pneumatika MICHELIN CrossClimate Camping navržena tak, aby tato omezení překonala. Jeho zesílené bočnice navíc poskytují lepší odolnost proti poškození například na nezpevněné vozovce.

Ccc-04  

Ovládání na všech terénech

Vzorek "V", někde nazývaný také "MICHELIN V-Shaped Technology", speciálně vyvinutý pro tento typ celoročních pneumatik kombinující široké bloky a hluboké drážky, umožňuje jízdu na suchém, mokrém a dokonce i zasněženém povrchu. Tato technologie umožňuje manipulaci a ovládání pneumatiky na mnoha typech povrchů: tráva, bláto, štěrk, zem...

Ccc-05

Nabídka rozměrů nové pneumatiky bude pokrývat 99% potřeb trhu s obytnými auty

Ccc-06

Na Dodíkovi máme MICHELIN Agilis Camping a podle vyjádření výrobce jsou nové CrossClimate Camping o další kus dál v ovladatelnosti hlavně na sněhu a v celkové odolnosti, resp. životnosti. Takže až přijde čas a výměnu, uvidíme.

Ccc-08

S využitím propagačních materiálů firmy Michelin.

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz