20.02.2021 - Náš obytňák smrdí !

Co si budeme povídat, někdy se to prostě stává. Najednou se objeví v našem obytňáku 

 

 

 

 Smrad-004

Výrobci chemie pro obytňáky také nabízejí speciální produkt, většinou pod názvem "Tank Freshener". Taky se lije do odtoku dřezu a umyvadla a taky na chvilku pomůže. Ale dlouhodobě odstranit problém nezvládá.

 

A co dělat, aby se to neopakovalo?  

 

 

 

 Co s tím udělat:  olověné akumulátory, i když se o ně dobře staráte, tzn. nepouštíte je často do hlubokého vybití a nevystavujete výrazným teplotním šokům, tak stejně vydrží tak 3-4 roky. No a na konci životnosti může nastat výše popsaný jev. Nebo ho může i uspíšit vadný regulátor nabíjení. Takže náprava je jednoduchá: výměna nástavbové baterie a kontrola regulátoru.

A pokud je baterie v pořádku a vy zjistíte, že páchne odpadní nádrž , aplikujte proces čištění, popsaný výše.

 

Smrad-007 3) Obytňák páchne tak nějak zatuchle, navlhle

 Co to může způsobovat: bohužel, u v

  

Smrad-0084) Tady snad smrdí nějaké ryby či co...

Co to může způsobovat: Když se zamyslíte, tak si možná taky uvědomíte, že zápach páleného PVC či jiných plastů připomíná trochu "rybinu". 

protože jakákoli další diagnostika bude zahrnovat šťourání se hluboko v kontrukci vozu. Laik neobjeví nic a zadělá si na další problémy. A to i laik, co si myslí, že "tomu přeci rozumí".

 

Smrad-0095) Necítíte něco jako amoniak?

Tady je se vší pravděpodobnotí na vině Vaše chladnička, resp. možný únik

Smrad-0106) Ostatní zápachy

Kromě všech výše popsaných zdrojů zápachu máme v obytňáku možnost být oblaženi ještě dalšími zdroji nelibých vůní. Kromě vcelku běžného zápachu z klimatizační jednotky, to může být až překvapivě často mrtvý a rozkládající se živočich. Myš, která nám vlezla někam (třeba do dvojité podlahy) a tam pošla. Nemilé zjištění a nepříjemá náprava. U kolegy bydlíkáře jsem zase zažil invazi ploštic. Fakt nevím, co tyto smardlavé živočichy na jeho obytňáku tak přitahovalo. A jako samostatnou kapitolu nechávám mléčné výrobky, zateklé do těch nejnemožnějších koutů na palubě. Když pak v létě otevřete dveře auta - však to všichni znáte.

 

Tady náš voňavoučký článek končí a vlastně nepřináší nic objevného. Jen konstatování, že pokud chceme na palubě zažívat příjemné chvíle, musíme být pečliví v úklidu i údržbě našeho miláčka a nic nezanedbávat. Lenost a laxnost zrovna v této oblasti totiž nenapraví sebelepší aroma-difuzér nebo vonná tyčinka. Tak ať nám to voní !

Smrad-011

 

 

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz