Appennino Tosco-Emiliano

Kdo projíždí italským Toskánskem, měl by určitě pokračovat v cestě na sever po pobřeží, přes Carraru a krásná města umístěná na skalách na pobřeží (jako je např. Manarola) a pak se vydat do vnitrozemí, kde je park Appennino Tosco-Emiliano.

Tosco01

Jestli cestujete v létě, v době krásného a stabilního počasí, určitě najděte na mapě Lago Paduli - přehradní nádrž v nadmořské výšce 1.157m n.m. U její hráze je pár dobrých míst na přenocování. Doporučuji toto na fotografii. Je hned za mostem, který je před hrází přehrady. Také se dá stát přímo na okraji silnice (viz.auto), provoz není velký. 

Souřadnice jsou: 44°21'04.2"N 10°08'30.1"E

Tosco02

Jako tip na jednodenní výlet stojí rozhodně za úvahu výstup na Monte Acuto, necelých 1.800m n.m. Červená turistická značka začíná hned za silnicí. Odměnou za docela náročné stoupání budou nejen nádherná panoramata ale i možné setkání s divokými koňmi ("Cavallo del Ventaso"), kteří v národním parku žijí. Na hřebenech nad čarou lesa jsou kilometry a kilometry borůvčí, kde nikdo nesbírá. Takže když to tam navštívíte ve správný čas... Pár fotek v galerii je z července 2016.

Appennino Tosco-Emiliano - Výlet po červené značce z Passo dell Lagastrello


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz