Představení značky PILOTE

"Co jsme to vlastně koupili za potvoru ?"

Logo-pilote-prusvit

Při výběru auta jsme si řekli, že budeme hledat výrobce, který má za sebou nějakou historii, tzn. zkušenost. Na trhu obytných aut je velká spousta firem. Některé se objeví, chvíli se o nich mluví.. a pak buďto zaniknou nebo jejich modely postrádají jakoukoliv originalitu a jen kopírují technologii, design, layout a techniku těch renomovanějších výrobců. Dále jsou tu OEM značky. To jsou produkty i renomovaných výrobců, kteří je levněji (s použitím levnějších materiálů nebo technologií) prodávají pod jinou značkou, s důrazem na nižší cenu nebo je i vyrábějí pro firmy, které vlastní výrobu nemají. Samozřejmě se pak auta této kategorie nabízení na trhu za zajímavé ceny. Nicméně my kupujeme auto na delší dobu a chceme výbornou kvalitu. Takže značkový, originální výrobce, s vlastním vývojem a tradicí, byl základní podmínkou.

Jtz08

Francouzský Pilote nám v tomto filtru prošel v pohodě. Je to firma s více než 50ti letou tradicí. Zaměřuje se pouze na obytná auta (karavany přestali vyrábět už hooodně dávno) a nabízí ucelené řady ve všech čtyřech hlavních kategoriích, tedy vany, alkovny, polointegrované a integrované. Je hlavní značkou koncernu PILOTE Group a dohromady nabízí skupina šest značek: Luxusní LeVoyageur a RMB, velmi kvalitní PiloteBavaria a Frankia (specialista na modely s dvojitou podlahou), a dále cenově atraktivní "entry-level" značku Moovéo. Je zastoupena v 18 evropských zemích sítí více než 250 dealerů. 

Hlavní výrobní závod PILOTE je v městečku Membrolle-sur-Longuenée, poblíž Angers, napůl cesty mezi Nantes a Le Mans. Byl slavnostně otevřen v roce 2004.

Perte-d-exploitation01

Ještě přidám informaci, že první karavan Pilote spatřil světlo světa už v roce 1962, první obytný vůz pak následoval v roce 1978. Takže v roce 2018 má obytný vůz Pilote slavné výročí 40 let na trhu ! V bezedné studnici videí na YouTube jsem objevil zhruba devítiminutové video o historii Pilote: 

 Aktuální nabídku najdete samozřejmě na internetu. Přímo stránky výrobce na adrese http://www.pilote.fr a český zástupce, firma J.M.Tradem, má stránky http://www.pilote.cz.

 

 

 

 

Co vás zajímá?

Kontakty na nás

Náš parťák obytňák

Jirka a Jana
Praha

jiri.pm@seznam.cz